Oświetlenie energooszczędne – jakie wybrać?

przez | 12 marca, 2021

Jeśli mowa o oświetleniu energooszczędnym, to większości z nas do głowy przychodzą przede wszystkim znane już powszechnie świetlówki. Jednak te są w coraz większym stopniu wypierane przez oświetlenie led. Mimo, że nie są one jeszcze popularne na bardzo szeroką skalę, to zdaniem ekspertów w niedługim czasie wyprą one całkowicie oświetlenie tradycyjne. Skąd te prognozy i czego możemy się spodziewać, decydując się na diody led?

Spodziewać na pewno możemy się wielu zalet, o czym sami się przekonamy, jeśli zdecydujemy się, aby w naszych mieszkaniach zagościły taśmy led. Wartym podkreślenia jest fakt, że są one przyjazne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla nas samych. Producenci wykonując je, dużą wagę przykładają do tego, aby nie zawierały one żadnych niebezpiecznych i szkodliwych materiałów. Wiadomo, że nie można tego samego powiedzieć, jeśli mowa o świetlówkach, bowiem mają one w sobie rtęć przez co w wypadku rozbicia są odpadem niebezpiecznym – zarówno dla człowieka, jak i dla przyrody.

Idąc dalej dotychczasową drogą porównania, to należy również zaznaczyć, że żarówki ledowe dają dużo większe możliwości aranżacyjne.

Przy odpowiedniej modyfikacji, można uzyskać tysiące odcieni kolorów, które są o wiele przyjemniejsze dla oka niż doskonale znane nam zimne światło świetlówek. Oświetlenie led cechuje się także dużo lepszą jakością, nie musimy się więc martwić, że otrzymany strumień światła będzie nierówny, migoczący, czy też, że osiągnie odpowiednią moc dopiero po upływie jakiegoś czasu. Warto także dodać, że jest ono niezwykle trwałe i wydajne. Jeśli założymy, że diody led będą świecić non stop, to mogą one służyć nam nawet jedenaście lat. Nic więc dziwnego, że eksperci upatrują w nich przyszłość. Jest to bowiem duży krok do przodu w stosunku do wspomnianych świetlówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *